Muzikorelaxace - Ing. Iva Smýkalová Ph.D. - relax

22.08.2018

16.00 - 17.30 sál pohybové výchovy

Muzikoterapeutická relaxace pro dospělé založená na metodě CMLH (Celostní muzikoterapie Lubomíra Holzera) vychází z původního vnímání hudby jako léčivého zdroje nejen pro člověka. Součástí relaxace, pasivního vnímání léčivých zvuků, je hluboký celostní prožitek zvukových vibrací, které vedou k harmonizaci všech složek bytí, nejen tělesné, rovněž emoční (smyslové) i nadsmyslové a mimosmyslové složky. Relaxace využívá lidových hudebních nástrojů s přirozeným laděním, vyrobených z přírodních materiálů, kde převažuje dřevo, jehož struktura a způsob opracování dodávají každému nástroji originální zvuk (alikvotní tóny). Každý takový nástroj ve spojení s profesionálním muzikoterapeutem může pro relaxujícího i muzikoterapeuta přinést jedinečné hluboké hudební prožitky, záleží na stavu otevřenosti a přijímání těchto zvukových vibrací.

V rámci Dnů zdraví se můžete těšit na relaxaci, kde budou použity djembe, fujara, koncovka, ústní harfa, brumle, šamanský buben, tibetské misky, gong, chřestidla, zpěv. Stačí mít s sebou podložku a deku, malý polštářek, pro umocnění harmonizace. Na setkání se těší Iva Smýkalová.

V roce 2015 jsem ukončila studium Celostní muzikoterapie CMTI,II (2013-2015) na ICV FF UPOL, Olomouc. Pracuji metodou CMLH.  Muzikoterapeutickou praxi jsem zahájila v roce 2013 a v současnosti působím na Základní a střední škole Pomněnka o.p.s. (www.pomnenka.net), v Centrum sociálních služeb Pomněnka, z.ú.. Organizuji muzikorelaxace a koncerty pro veřejnost, vedu koužek bubnování pro děti s mentálním postižením. Od září 2018 budete mít možnost se pravidelně potkávat v nové budově Městské knihovny Šumperk a ve Studiu Attack Šumperk.  


To mně zajímá... na to chci ..