Naše vize

Den zdraví je kulturně-vzdělávací akce, která se poprvé konala v roce 2014.

Jeho náplní jsou různé přednášky a workshopy pojící se ke zdravému životnímu stylu a vědomému životu. 

V minulosti se tato akce konala pod záštitou Domu kultury Šumperk. 

Ten se v r.2017 rozhodl akci nepořádat z důvodu personální náročnosti, ale zároveň zůstává partnerem a podporovatelem akce. 

Protože cítíme smysl v realizaci tohoto druhu činnosti, rozhodli jsme se v
pořádání festivalu pokračovat pod hlavičkou spolku Červená vlna z.s., jehož činností je organizování festivalů, přednášek a workshopů zaměřených na volnočasové vzdělávání a kulturu.

Příprava programu je v plném proudu a doufáme, že i letos bude stát za to festival navštívit.

Petra Zsáková 


Bc. Petra Zsáková

Festival Den zdraví Šumperk jsem založila v roce 2013, když jsem pracovala jako produkční v Domě kultury Šumperk. Tehdy jsem měla pocit, že taková akce v Šumperku chybí a že by bylo fajn propojit lidi, kteří se zabývají cestami ke zdraví.

První ročník byl opravdu komorní, cca pro 50 lidí. Ale už tehdy vznikla tak krásná atmosféra, že stálo za to, akci opakovat. Každým rokem přibývalo jak lektorů a přednášejících, tak návštěvníků. Dnes organizuji spolu s Ivicou festival pod křídly spolku Červená vlna a Dům kultury se stal partnerem akce.

Kromě Dne zdraví připravuji také festival Být ženou Šumperk, který se letos konal již po čtvrté.

Festivaly jsou pro mě takovým zpestřením života, kdy mě těší, že můžu propojovat a vytvářet prostor pro zajímavá setkání.

Vystudovala jsem Rekreologii na UP v Olomouci. Kromě festivalů pracuji jako asistentka a pedagog volného času na základní škole v Dolních Studénkách. Je to práce radostná, tvořivá a pro mě velmi naplňující. Vedle toho vedu dva dramatické soubory pro středoškoláky na Gymnáziu a VOŠ a SPŠ Šumperk.