Bc. Petra Zsáková

Kdo jsem

Rodiče mi dali jméno Petra a vnímám, že toto jméno má v sobě jistou pevnost až tvrdost. Časem jsem pochopila, že nezbude, než ohladit ostré hrany a zjemnit sebe i jméno a více vnímat své tělo, pocity a touhy. 

I proto mě mnoho kamarádů zná více jako Unki – pod mým indiánským jménem, než jako Petru.

Co pro mě znamená festival

Festival Den zdraví Šumperk jsem založila v roce 2013, když jsem pracovala jako produkční v Domě kultury Šumperk. Tehdy jsem měla pocit, že taková akce v Šumperku chybí a že by bylo fajn propojit lidi, kteří se zabývají cestami ke zdraví.

Dnes organizuji festival pod křídly spolku Červená vlna a Dům kultury se stal partnerem akce.

Životní motto

Kdo chce, hledá možnosti a kdo nechce hledá důvody.

Co miluji

Mojí vášní je divadlo, ve všech podobách, tanec, klavír, meditace a jesenická příroda. A také život sám… miluji, že se pořád něco děje, že se mám pořád co učit, a že je ještě tolik míst a cest, co jsem neobjevila.

Co mi změnilo život

Život mi nejvíce změnila vážná autoimunní nemoc ve 20 letech a samozřejmě moje úžasné děti.

Michaela Šabo

Kdo jsem

Jsem Michaela a minulý rok jsem ukončila své 9 leté působení ve financích – nejprve jako poradce a poté jako ředitelka franšízové pobočky Partners market, kterou jsem pomáhala vybudovat. Tato léta mi mnohé dala a jsem za tuto životní etapu ráda. Cítila jsem však, že se chci vydat jiným směrem.

Nyní mám jednu z nejdůležitějších rolí v životě. Jsem máma a mnohé mě o životě naučil a stále učí můj malý syn.

Jsem jedna z tanečnic a vedoucích taneční skupiny Folí de la fúl.

Díky problémům se svým zdravím jsem začala více vnímat své tělo a uvědomovat si, že vše se vším souvisí, a především je to jen a jen o mně a mém přístupu k životu a sama k sobě. Nyní se na to dívám s vděčností, ale vše chtělo svůj čas a je stále na čem pracovat.

Co pro mě znamená festival

Tento festival jsem navštívila  několik let za sebou a vždy této myšlence fandila. Zúčastnila jsem se zde i jako lektorka lekce Port de Bras a tento rok je mi ještě větší ctí se podílet na přípravě celé této jedinečné události.

Den Zdraví je festival, který má smysl a moc si přeji, aby předal každému návštěvníkovi třeba i drobnou myšlenku, kterou zapracuje do svého života.

Životní motto

Všechno se děje z nějakého důvodu.

Co miluji

Tanec je můj život, mojí vášní je také pohyb a příroda. Miluji jídlo, především to, které dělá dobře mému tělu i duši aneb jak se říká jídlo dobré pro můj mikrobiom. Hlavně miluji svou rodinu, přátele a svou taneční “Folí rodinu”.

Co mi změnilo život

Můj život se mi neustále mění a tím vším mě učí a ukazuje cestu, jak mu důvěřovat a nechat vše plynout.

Zavřít menu