Naše vize

Den zdraví je kulturně-vzdělávací akce, která se poprvé konala v roce 2014.

Jeho náplní jsou různé přednášky a workshopy pojící se ke zdravému životnímu stylu a vědomému životu. V minulosti se tato akce konala pod záštitou Domu kultury Šumperk. Ten se letos rozhodl akci nepořádat z důvodu personální náročnosti, ale zároveň zůstává partnerem akce. 

Protože cítíme smysl v realizaci tohoto druhu činnosti, rozhodli jsme se v
pořádání festivalu pokračovat pod hlavičkou spolku Červená vlna z.s., jehož činností je organizování festivalů, přednášek a workshopů zaměřených na volnočasové vzdělávání a kulturu.

Novinkou tohoto roku je výběr z 28 workshopů, přednášek či cvičení a to ve 4 blocích. Program obohatíme originálními trhy a taky prodejní galerií obrazů.

Na závěr celého festivalu se setkáme ve společném happeningu s názvem Letem hudebním světem.

Už se na Vás moc těšíme a doufáme, že se Vám program bude líbit.

Za organizátorský tým
Petra Zsáková a Ivica Másilková


Bc. Petra Zsáková

Festival Den zdraví Šumperk jsem založila v roce 2013, když jsem pracovala jako produkční v Domě kultury Šumperk. Tehdy jsem měla pocit, že taková akce v Šumperku chybí a že by bylo fajn propojit lidi, kteří se zabývají cestami ke zdraví.

První ročník byl opravdu komorní, cca pro 50 lidí. Ale už tehdy vznikla tak krásná atmosféra, že stálo za to, akci opakovat. Každým rokem přibývalo jak lektorů a přednášejících, tak návštěvníků. Dnes organizuji spolu s Ivicou festival pod křídly spolku Červená vlna a Dům kultury se stal partnerem akce.

Kromě Dne zdraví připravuji také festival Být ženou Šumperk, který se letos konal již po čtvrté.

Festivaly jsou pro mě takovým zpestřením života, kdy mě těší, že můžu propojovat a vytvářet prostor pro zajímavá setkání.

Vystudovala jsem Rekreologii na UP v Olomouci. Kromě festivalů pracuji jako pedagog volného času na základní škole v Dolních Studýnkách. Je to práce radostná, tvořivá a pro mě velmi naplňující. Vedle toho vedu dva dramatické soubory pro středoškoláky na Gymnáziu a VOŠ a SPŠ Šumperk.


Ing. Ivica Másilková

Pôvodne pochádzam z Martina, študovala som v Prahe a do Velkých Losín som sa prisťahovala v roku 2013.

Festivalu Den zdraví Šumperk som sa zúčastnila 2 krát a považujem ho za veľmi vydarenú akciu, pretože poskytuje možnosť v priebehu jedného dňa nazbierať veľa inšpirácií a prispieva k osobnostnému rozvoju účastníkov. Navyše sa odohráva v našom regióne a nie je treba za ním vážiť ďalekú cestu.

K tomuto konceptu som sa "musela" pripojiť. Keď mi Peťa povedala, že by sa festival nemusel tento rok konať z personálnych dôvodov, okamžite som zareagovala slovami: "Peti, ja Ti pomôžem, ale tento festival nemôžeme nechať padnúť." A tak Peťa prijala moju pomocnú ruku a stali sme sa partnerkami - spoluorganizátorkami. Tešia ma naše spoločné schôdzky, kedy vymýšľame stratégiu, vypočítavame rozpočet či plánujeme jednotlivé kroky. Tento rok sme sa rozhodli festival rozšíriť o trhy s remeselnými výrobkami originálnych výrobcov prevažne z Olomouckého kraja.

Vyštudovala som VŠE v Prahe s hlavnou špecializáciu Cestovný ruch a vedľajšou špecializáciou Psychologie a sociologie v řízení firmy. V súčasnej dobe pracujem ako lektorka manažérskych zručností, koučka a konzultantka v personálnej oblasti. A tiež vediem v Šumperku ženské kruhy.

K realizácii festivalu prispievam svojimi skúsenosťami z minulosti, kedy som ako inštruktorka organizovala kurzy pre stočlenné skupiny.