PROGRAM DEN ZDRAVÍ 2015

 
MAOK - KONCERT      /20.00 – 21.30  VELKÝ SÁL /
 
Koncert slovenského multiinstrumentalisty, skladatele meditační, filmové a divadelní hudby. Ochutnejte hudbu, kdy můžete propojit klid a pohodu se zážitkem vynikajícího hudebního improvizátora.
 
Více informací o Maokovi a jeho hudební ochutnávka na www.maok.net

PREDNÁŠKY

Ing. MIROSLAV HRABICA – CO NÁM TĚLO NEMOCÍ A BOLESTÍ ŘÍKÁ    

                                              / 13.30 – 15.00  VELKÝ SÁL /

                                         

Co je dobré si uvědomit, když onemocníme. Vydejte se po stopách nemocí, a poznejte se. Proč mne bolí záda, žaludek, kolena nebo hlava. Jak snášet nemoc i přispět ke svému vyléčení. Rady, prosby, masáže i ukázky možné léčby. Krátce o vlivu partnerských vztahů na lidské zdraví.

 

 

https://www.hrabica.cz

 

KRISTINA BAUDYŠOVÁ – ŽENA V RADOSTI – SEMINÁŘ    

                                            /10.30 – 13.30 TĚLOCVIČNA / 

 

Prožitkový seminář pro ženy toužící rozvíjet svoji ženskou energii. Pro ženy, které hledají cestu ke své přirozenosti. Cítí se být připraveny začít vnášet do svého života radost a lehkost bytí.

 

 

https://www.terapeutka.cz/

 

LIBUŠE NOVOTNÁ – ZDRAVÝ VZTAH K PENĚZŮM A HOJNOSTI  

                                    /16.30 – 17.30  VELKÝ SÁL / 

                                                         

Je bohatství součást zdravého života?

 

Při hledání odpovědi na tuto otázku dojde k odhalení nejdůležitějších pravidel a zásad, které vás posunou k finanční svobodě. Tématem přednášky je cesta k finanční svobodě. Jak nepracovat jen pro peníze, ale naopak nechat peníze pracovat pro nás. Celý proces je propojen s principy, které s vnitřním i vnějším bohatstvím nedílně souvisejí. Zdraví a bohatství jsou spojené nádoby.

 

"Dáváme lidem finanční svobodu"

 

Ing.arch. LADISLAVA DOLEŽALOVÁ – ZDRAVÉ BYDLENÍ   

                                                          /11.00 – 12.00  VELKÝ SÁL / 

 

Na této přednášce se budeme zabývat vlivem prostoru na naše zdraví a pohodu. Dozvíte se, jak jednoduchými kroky uspořádat prostor, abychom se cítili lépe.

 

www.barevnaenergie.cz

 

 PETRA HARAZIMOVÁ – BYLINKY ANEB, CO Z NICH MŮŽEME

                   VYROBIT PRO ZDRAVÍ A KRÁSU   /10.00 – 11.00  KLUBOVNA 2/

 

Přijďte se dozvědět něco o bylinkách a především o tom, co si z nich můžete doma vyrobit. Jak bylinky sbírat, sušit, jak si doma připravit nálev, odvar či macerát. V praktické ukázce si ukážeme, jak vyrobit měsíčkový olej, šalvějovou tinkturu, levandulový cukr, bylinkovou vlasovou vodu, balzám na rty z včelího vosku, levandulový pleťový peeling a bylinkovou koupelovou sůl. Domů si odnesete některý z výrobků, který společně připravíme.

 

 

 

MARCELA ZÁVODNÁ – HARMONIZACE ČAKER A ROZZÁŘENÍ AURY 

                                             /17.00 – 18.00  TĚLOCVIČNA /

 

Šumperská přírodní terapeutka Marcela Závodná  Vás provede řízenou relaxací za účelem aktivace světelných kvantových polí. Na vlastní kůži zažijete zkušenost rozzáření a harmonizaci čaker. Naučíte se zklidnit svou mysl a napojíte se na nevyčerpatelný zdroj. Vytvoříte své světlo, vytvoříte svůj zdroj. Těchto znalostí pak můžete využívat doma pro aktivaci vlastní energie, pro léčení svého těla i duše. Vyslechnete si také zkušenosti s terapií kvantového doteku. Je vhodné mít s sebou měkkoučkou deku na přikrytí ramenou a kolen, případně karimatku na možnost strávení relaxace vleže.

https://www.zdravinadosah.cz/

 

 

 

JANA ŽOUŽELOVÁ – RODINNÉ KONSTELACE – WORKSHOP  

                                                /9.00 – 12.00  NÁSTAVBA /

 

Rodinné konstelace jsou sebepoznávací prožitkovou metodou, s jejichž pomocí můžete nalézt řešení svého problému. Základem této metody je "uvidění" toho, co je skutečné, jak o sobě smýšlím či co prožívám a proč? Jaká témata můžeme řešit ? Například rodina současná či původní, partnerské a rodičovské vztahy, pracovní vztahy, pracovní záležitosti , fyzické či psychické nemoci, závislosti…. Se všemi těmito „tématy“ je možné pracovat.

 

 

ZDEŇKA TÓNOVÁ – KOSMETIKA PRO ZDRAVÍ    /9.00 – 10.00 KLUBOVNA 2 / 

 

Jak si vybrat kosmetiku, která je pro nás prospěšná? Co za škodlivé látky v kosmetice můžeme najít? Základní pravidlo dnešní kosmetiky je - nepoškodit. Které škodlivé látky jsou nejhorší a ve kterých výrobcích je najdeme.

Kosmetické ošetření a jeho spirituální dimenze -při kosmetickém ošetření je nejen důležité, jaké kosmetické přípravky jsou použity, ale také, jak se v kosmetickém salonku cítíte. Co vaše pocity ovlivňuje se dozvíte na přednášce!!

 

www.salonzdena.cz

 

JITKA KULIHOVÁ – MOLEKULÁRNÍ VODÍK --  ALFA A OMEGA ZDRAVÍ   /10.00 – 11.00   VELKÝ SÁL / 

 

Proč stárneme? Proč jsme nemocní? Jednou z hlavních příčin je takzvaný „oxidační stres“. Hlavním zdrojem oxidačního stresu je nerovnováha mezi tvorbou volných kyslíkových radikálů, které vznikají jako vedlejší produkt okysličování a látkové přeměny a antioxidační kapacitou organismu.

https://www.molekularnivodik.cz/


PAVEL DVOŘÁČEK – 5 PRAKTICKÝCH METOD PRO ZDRAVÉ NOHY  

                                      /10:00 – 11:00 KLUBOVNA 1 /


Přednáška a praktický seminář jednoduchých metod, které vám budou účinně pomáhat udržovat své nohy zdravé. Dozvíte se, vyzkoušíte si a naučíte se jak dělat pro zdraví svých nohou to nejlepší.PAVEL DVOŘÁČEK A RENATA NIMMRICHTEROVÁ –  HAPPYFOOT WORKSHOP
VÝROBA BAREFOOT SANDÁLŮ  
/11:00 – 13:30 KLUBOVNA 1 /
 

Na HAPPYFOOT WORKSHOPU vás naučíme jak si vyrobit bosonové sandály přesně namíru. V předvánočním čase tak získáte inspiraci na originální vánoční dárek pro své nejbližší.
Zvládnete to vlastníma rukama. Dostanete prostor projevit svoji tvořivost a zručnost. V bosonohých sandálech budou vaše nohy šťastné. Vaše chůze bude opět zdravá.

Co jsou "bosonohé" sandály?

Bosonohé (barefoot) sandály mají tenkou pružnou podrážku a jednoduchý úvaz. Ty dávají nohám volnost pohybovat se přirozeně tak, jak jsou k tomu stvořeny. Přes tenkou podrážku cítíte kvalitu terénu a váš mozek tak dostává spoustu signálů. Už od prvních kroků v nových barefoot sandálech si účastníci workshopu pochvalují příznivé změny v pohybu.

Více info zde.

 

Příspěvek na workshop je 480 Kč.
Zahrnuje výuku výrobního know-how včetně materiálu na výrobu jednoho páru sandálů.

 

Na workshop se přihlašujte na telefon: 604223594 nebo na email: info@happyfoot.cz
https://happyfoot.cz/

 

 

ZUZANA ORAVCOVÁ – ZELENÉ POTRAVINY    /10.00 – 11.00  KLUBOVNA 3 / 

 

Zlepšení zdravotního stavu díky zeleným potravinám není zázrak, ale zákonitost. Štáva z mladého ječmene a řasa chlorella v každodenním jídelníčku přináší kvalitnější zdraví,vitalitu, radost.

CVIČENÍ

 
 
 

MARCELA ZÁVODNÁ – INTUITIVNÍ TANEC    / 9.00 – 10.00  TĚLOCVIČNA / 

 

Přijďte se už ráno naladit na svěží prožití celého Dne Zdraví, rozvířit svou energii, rozdýchat se, roztočit se ve víru tance ve vlastním rytmu, ve vlastní režii, s vlastními pocity - ne pro oko pozorovatele, ale pro nádherný vnitřní zážitek z pohybu, dechu, ze sebe samé.
 
Provedu Vás taneční vlnou, která začíná klidem, pomalým vlněním a postupně graduje do extáze, abychom poté znovu spočinuly v klidu a harmonii samy se sebou.
 
Tanec jako meditaci můžete "doslova použít" jen tak k vytancování se k endorfinům, nebo k transformaci něčeho, co už s sebou nechcete dál vláčet. Odložit můžete myšlenky, pocity, postoje, napětí, strnulost. Naopak můžete zažehnout a načerpat  duchovní záři, světlo, požehnání, nadšení do dalších kroků právě ve Vaší životní situaci. 
 
"Využijme síly kvantového pole pro tvorbu hojnosti a krásy našeho vlastního života - ať už jsou vnější okolnosti jakékoliv." 
M. Závodná

 

 

 

 

KATEŘINA JAŇOUROVÁ -  HATHAJOGA        /10.00 – 11.30  ZKUŠEBNA /

                                        - JÓGA PRO DĚTI  /13.30 – 14.30  ZKUŠEBNA /

 

https://shanti-joga.cz/

 

 

MARTIN ONDRÁČEK - QI – GONG    /9.00 – 10.00  SÁL POHYB. VÝCHOVY /

 

Qi Gong je zdravotní cvičení. Jde o dovednost práce s energií,o systém statických i dynamických cviků, sestav rozvijejících citlivost a vnímání.

 

 

 

PETRA UNGROVÁ - TRIBAL DANCE    /10.30 – 11.30  SÁL POHYB. VÝCHOVY /

 

Tribal styl belly dance kombinuje to nejlepší z etnicých (world) tanců prolnutím pohybů, kroků a gest z Indie, Afriky, Španělska, Asie a Středního východu, které vytváří fascinující, smyslné zobrazení ženské síly, krásy a integrity.
ATS je metoda improvizační choreografie, umožňující pomocí pohybů a "narážek"  tanečnicím komunikovat při tanci, stylistické prvky a improvizační forma vytváří pocit společenství a důvěry. Tribal styl je motivující formu tance pro ženy všech věkových kategorií a fitness schopnosti.
 

 

 

 

 

RADKA PROKEŠOVÁ - CVIČENÍ NA MÍČÍCH    /15.00 – 16.00  TĚLOCVIČNA /

 

 

Poradna zdraví FitAlive - V sobotu 21. listopadu 2015 budete mít možnost navštívit Poradnu zdraví FitAlive na Dni zdraví v DK v Šumperku. V Poradně vám nabídnu bezplatnou konzultaci vašich stravovacích a pohybových návyků, vyšetření množství svalové a tukové tkáně přístrojem BODYSTAT (znáte z pořadu Jste to, co jíte) za zvýhodněnou cenu, poradnu odvykání kouření, pomůcky na hubnutí.
Příznivce pohybu zvu na lekci cvičení na velkých míčích v 15-16 hod.
 
 
 

 

JIŘÍ HRUBÝ – KALANETIKA     /15.00 – 16.00  SÁL POHYB. VÝCHOVY /

 

 

OLGA KRAFTOVÁ – PORT DE BRAS    /16.30 – 17.30  SÁL POHYB. VÝCHOVY /

 

Port de Bras je originální cvičební program na posílení a protažení celého těla s tanečními prvky, který svým pojetím spadá do oblasti Body & Mind a vede k uvolnění mysli i těla a zároveň vás nabije obrovskou energií. Velmi stručně - jde o jakousi kombinaci tance s prvky pilates, baletu a protahování. Výsledkem je propracované cvičení, které tělo tvaruje, posiluje i protahuje a které zároveň vypadá neuvěřitelně ladně a žensky. Při cvičení pracují především ramena a paže, po celou dobu zabírá také střed těla (svaly břišní a zádové). Velký důraz je kladen na správné držení těla . Důležitý je pro Port de Bras také výběr hudby, která zde není pouhou kulisou, ale udává rytmus cvičení a celkovou atmosféru. Z baletu si cvičení Port de Bras převzalo především ladné pohyby rukou. Pro cvičení není potřeba žádných předchozích zkušeností.

 

 

 

VÍTĚZSLAVA URBANOVÁ - MUZIKOHRANÍ PRO DĚTI    /15.00 – 16.00  ZKUŠEBNA /

                                      MUZIKOTERAPIE relaxace  /18.30 – 19.30  ZKUŠEBNA /

 

Učme se naslouchat, sdílet, prožívat radost, zklidnit mysl, objevit svou lidskou podstatu. Přirozeně laděné nástroje nabízí léčivé tóny a vibrace pro tělo i duši. Člověk je úžasný hudební nástroj, stačí ho jen naladit a rozeznít. V jednoduchosti je síla a radost. Pojďme si zahrát v Jednom Duchu.

Nástroje si budete moci půjčit na místě.

 

Mgr. MATUŠ SVINČÁK – RADOST Z CHODIDEL – ŘÍZENÁ AUTOMASÁŽ  

                                                /17.00 – 18.00  ZKUŠEBNA /

 

https://www.naucmese.cz/matus-svincak

https://www.ahinsashoes.com/

 

 

 

 

OSTATNÍ

 
 
 

RADEK KREJČÍ – DIVOKÁ KOSMETIKA BLUDOV

 

Divoká kosmetika je výrobcem vysoce kvalitních produktů z divoce a přirozeně rostoucích bylin Broumovského výběžku a Orlických hor. Léčivé byliny nepěstujeme monokulturním způsobem na polích ani nevykupujeme od různých dodavatelů. Výroba těchto produktů byla zahájena v roce 1998 speciálním zpracováním vstupních surovin za studena bez tepelných úprav manufakturní technologií. Sběr léčivých bylin pro výrobu probíhá v přirozených lokalitách výskytu léčivek, nesušíme ani jinak byliny neupravujeme, ihned čerstvé komponujeme do výrobního procesu. Tak je zajištěna maximální účinnost produktů Divoké kosmetiky. Tento proces je garantován SVP (Správnou výrobní praxí) a velkým ohlasem našich klientů a zákazníků.

https://divokakosmetika.cz/

 

 

ZUZANA ORAVCOVÁ – ZELENÉ POTRAVINY

 

Zelené potraviny (Ječmen Fresh, Ječmen Green Ways, Chlorella Fresh, Chlorella Ginkgo Fresh, Spirulina Fresh, Chlorella Green Ways) nejsou lékem, a přesto léčí.

 

 

 

KNIHKUPECTVÍ DUHA – KNIHY O ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

 

Knihy o zdravém životním stylu, životosprávě, cvičení, filozofie...

 https://www.knihkupectvi-sumperk.cz/ 

 

 

MONIKA SULASOVÁ - VEGE GULÁŠ, SALÁTY, JEDNOHUBKY
 
V mé kuchyni - vařím nejraději z prvosurovin, hodně zeleniny, ráda vařím bezmasá jídla, řecká kuchyně je moje specializace - hlavně ta tradiční, která neobsahuje moc masa, ale spíše zeleninu, luštěniny, saláty, dipy. Na Den zdraví Vám připravím řecké jídlo "Fasolada", upeču domácí 100% žitný chléb, připravím "teplý" zeleninový salát, který nebude teplý teplotou, ale spíše surovinami, které se hodí do studených dnů (blanšírovaná zelenina, obiloviny atd.) 
Ke koupi budou mé domácí marmelády, vařené z ovoce, cukru a přírodního pektinu.
 
   
 
 
 
LEOPOLD SVATÝ- LÉČIVÉ KONOPÍ DR. POUSKOVÉ -originální Jesenický
                                 produkt
 
Naše společnost se zabývá léčbou a současně pěstováním a výrobou produktů ze speciálních odrůd „technického“ léčivého konopí s vysokým obsahem CBD a současně se zanedbatelným (povoleným) množstvím THC, což je do 0,3 mg. CBD je kanabidiol, jeden z kanabinoidů, jež jsou léčivou složkou obsaženou v konopí.
Konopí je pěstováno v čisté a zdravé oblasti v podhůří Jeseníků bez jakýchkoliv chemických zásahů a v BIO kvalitě. Sběr, sušení a veškeré další práce spojené s bylinou jsou prováděny ručně. Konopí na čaj je sbíráno v úplňkovém období, to znamená v souladu s fázemi měsíce.
Výrobky jsou certifikovány ochrannou známkou JESENÍKY originální produkt®.
 
 
JANA ZUPKOVÁ – EURONA – kosmetika, čistící prostředky, AKTIVNÍ ŽENA
 
…filosofie čistoty, čistá filosofie symbolizuje skutečné a jedinečné vlastnosti, schopnosti a myšlenky vzájemně se podporující a doplňující ve složení výrobků a v jednotné koncepci společnosti EURONA…
 
Projekt „Aktivní ženy 50+ a jejich uplatnění na lokálním trhu práce“ má za cíl najít, vyzdvihnout a prezentovat pracovní výhody žen, které dosáhly věku 50 let z úhlu pohledu zralého věku jako přidané hodnoty člověka. Cílem je zavedení opatření pro naplnění principů rovných příležitostí žen 50+, odstranění bariér mezi zaměstnavateli a ženami z této cílové skupiny a zvýšení jejich šancí k nalezení vhodných forem zaměstnání či rozvoje vlastního podnikání.
 

https://euronabycerny.com/

https://jana-zupkova.cz/

https://www.aktivnizena50.cz/

 

 

RADKA PROKEŠOVÁ – PORADNA ZDRAVÍ

 

 

MATUŠ SVINČÁK – STONEBOARD

                                AHINSA SHOES -barefoot boty

 

STONEBOARD - PŘIROZENÁ RELAXACE 
Představíme Vám léčivou sílu přírody, kamennou desku StoneBoard. 
Využijte čas strávený před umyvadlem při čištění zubů, česání, umývání nebo čas ve sprše k péči o Vaše zdraví!Vhodné do koupelen, společných prostor - školek,hotelů, bazénů, balneocenter, lázeňských domů,  
Každodenní péče o chodidla pomáhá k odplavení škodlivých toxických látek, které se během dne nashromáždí v našem těle. Pozitivně působí na 5 životně důležitých orgánů (srdce, plíce, játra, slezina, ledviny) a na 6 ochranných orgánů ( tlusté střevo, tenké střevo, žlučník, žaludek, močový měchýř). Na chodidle najdeme nervová spojení se všemi orgány těla, a proto je chodidlo často nazýváno zmenšeným obrazem našeho těla. Dospělý člověk o váze 70 kg během jednoho dne přenese při chůzi pomocí svých chodidel zátěž až 700 tun. Tak proč nepoužít svou vlastní váhu těla a nevyužít ji k uvolnění a harmonizaci našeho organismu.
 
AHINSA SHOES -barefoot boty
Obuv je zásadním zásahem do přirozené funkce těla. Ideální je chůze naboso, která ovšem není možná vždy a všude. Proto jsou Ahinsa shes navržené tak,aby co najméně limitovaly funkci nohy, aby se v nich človek cítil “jako naboso - tzv. Barefoot”.

https://www.ahinsashoes.com/

https://www.stoneboard.cz/

 

 

PICOLA – NETRADIČNÍ VAŘENÍ KÁVY

 

Rodinná kavárna a cukrárna, tentokrát vaří kávu v DK.

 

https://www.facebook.com/PikolaSumperk

 

 

 

BOŽENA BRÖCKLOVÁ – PŘÍRODNÍ MEDICÍNA, PORADENSTVÍ

 

 Alternativní medicína , rodinné poradenství, psycholodické poradenství , celostní medicína, diagnózy z živé kapky krve.


 

 

ZUZANA GABČO BURDĚJOVÁ– ZELENÁ HLAVA – ekokadeřnictví Olomouc

 

Jsme první ekologický kadeřnický salon na Moravě a nabízíme Vám:

*ošetření unikátní profesionální organickou vlasovou kosmetikou a barvami na vlasy FUENTE z Holandska
*100% přírodní barvy KHADÍ na báze henny z Indie
*hýčkání Vaší hřívy a pokožky jemným a citlivým přístupem, uvolnění v krásném prostředí našeho salonu v Olomouci v ulici Ztracená 36. 
A v Šumperku na Dni zdraví se k vám přijedeme představit.
 

https://www.zelenahlava.cz/

 

 

ROSTISLAV ŽĎÁRSKÝ – LIDOVÉ HUDEBNÍ NÁSTROJE

 

Jsem výrobce tradičních fléten a píšťal. Rad povím a předám to co jsem se při výrobě naučil sť cokoli z historie nástrojů které vyrábím nebo o výrobě samotné. Samosebou i ukázka hry na daný nástroj. 

https://www.vyrobahudebnichnastroju.com/

 

 

LUKÁŠ DRLÍK a VERONIKA PEJŠOVÁ - LEVENDULOVÁ KAVÁRNA

 

Vlastnoručně vypěstovanou levanduli lékařskou přidávají do kávy, domácí limonády, koláčů, sušenek a dalších dezertů, ale vyrábějí i aromatické oleje, balzámy a mnoho dalších produktů.
Lásku, kterou vkládají do všeho, co dělají, pocítíte i Vy v Levandulové kavárně.

 

https://levandulovystatek.cz/

 

 

 

BIOKADO s.r.o. - ŽIVÉ A SUŠENÉ BYLINKY

 

- sušené bylinky našich hor a cizokrajné bylinky, kůry a kořeny.
- zdravé křupání (čočka hrách, cizrnové nudličky) v provedení zdravých chipsů
- zdravá výživa 
 
 
JARMILA BRABLECOVÁ KRŇÁVKOVÁ – VÝSTAVA OBRAZŮ
 
"Již jako malá jsem milovala malování a tvoření…, milovala jsem krásu přírody, kterou mohou přenést na papír…, milovala jsem, když mi maminka jako malé holčičce kreslila různé obrázky a mě tím inspirovala… S přibývajícím věkem jsem byla výtvarné tvorbě stále blíž a blíž… Malování mě doprovázelo nejen přes základní, střední a vysokou školu… - doprovázelo mě hlavně ve chvílích, kdy jsem byla sama se sebou…
Bůh ví, jak jsem mu vděčná za okamžik, kdy jsem namalovala první světelnou bytost – Anděla… Ten okamžik nemohou zapomenout, neboť jsem se konečky prstů dotýkala té křehké krásy, o které jsem si nemyslela, že lze uchopit pomocí štětce a barev…
Čím více a častěji jsem byla s Anděly při samotné tvorbě…, čím více jsem šla cestou k sobě… - tím více jsem měla a mám možnost spatřovat tu krásu světelných bytostí, ať už jsou to Andělé, Skřítci, Víly, Bohyně…, ať už je to samotný Vesmír…"
 
 
  

www.cestazasvetlem.cz

 

 

TRADIČNÍ PRODUKTY ŠUMPERK
 
Prodejny Tradiční produkty se zaměřují na prodej kvalitních potravin, kde klademe velký důraz na kvalitu a tradiční zpracování bez použití náhražek a doplňků. 
 

_____________________________________________________________________________________

Výtvarná soutěž pro děti