Foyer

VÝSTAVA OBRAZŮ - VSTUP ZDARMA
Součástí letošního Dne zdraví - vědomý život Šumperk bude prodejní
galerie, kde si budete moci prohlédnout a zakoupit obrazy promlouvající
přímo do duše. 
Obrazy od Jany Kučové, Hanky Suchomelové a Jarmily Krňávkové.
 
 

Velký sál

Prezentace prodejců Olomouckého kraje, Jeseníky originální produkt - VSTUP ZDARMA
 

9.00 - 10.30

WIM HOF metoda otužování - Libor Mattuš - workshop

 

Wim Hof Metoda (WHM) je cesta, jak si sami prošlapat cestu ke zdraví, životní síle a štěstí bez pilulek a nákladů. Tady a teď, dech a studená voda jsou všude s námi!

K čemu je dobrá?

  • Nikdy neonemocníte
  • Máte vždy dobrou náladu
  • Výrazně lépe regenerujete (po sportu/stresu/pracovní zátěži)
  • Máte energii, žijete naplno!

Pokud někdo z Vašeho hledá úlevu v případě:

- neuro-degenerativních onemocnění (Parkinsonova choroba)
- auto-imunitních onemocnění (revmatická artritida)
- lehčí nebo těžší deprese
- chronického stres (práce, obtížné životní situace)

-          Kdo je „The Iceman“ Wim Hof

-          Proč jsem se rozhodl mu pomoci

-          O výsledcích metody – zdraví a štěstí

-          Základní pilíře cvičení WHM

-          Fyzické cvičení – proč na něj nezapomínat

-          Dech – brána do tělesného systému

-          Chlad jako ušlechtilá síla

-          Nastavení myšlení – jak uspět (nejen) při cvičení

-          Tipy a triky k otužování i dýchání

O přednášejícím:

Libor Mattuš 马龙
Certifikovaný neuro-jazykový coach®, lektor tréninku mozku, paměti a kreativity, autor tréninkového systému pro mozek Mental Wiring a výukové metody Čínština vleže, tlumočník, lektor čínského a anglického jazyka. Zabývá se 16 let bojovými uměními, prací s tělem, dechem a myšlením, včetně tzv. „biohackingu“. V současnosti šíří v ČR povědomí o přínosech Wim Hof metody.

 

Výživa pro dnešní dobu? - Josef Laštovička - přednáška

Dnešní životní styl s sebou přináší určité výsledky, které ne každému vyhovují: obezita u více než poloviny lidí v ČR, statisíce diabetiků, nemoci oběhové soustavy, alergie, astmat, kožní problémy, záněty… a další nemoci, které se dají zařadit do kategorie „civilizační nemoci“.

Tyto nemoci pochází ze způsobu života, kterým žijí lidé v naší civilizaci. Proto je nevyléčí žádný lék, ale až změna v životním stylu jednotlivých lidí. Jsou to nemoci, které nejenom že výrazně zkracují lidské životy, ale zároveň velice snižují i jejich každodenní kvalitu.

Výživa v tom hraje klíčovou roli.

Josef Laštovička:

V rámci diplomové práce jsem se začal zajímat o výživu a o její vliv má na nejčastější nemoci současnosti. Vycestoval jsem na místo, které patří mezi tzv. „Modré zóny“ – místa s nejvyšší průměrnou délkou života na této planetě.

Zde jsem absolvoval stáž v programu, který pomocí rostlinné stravy pomáhá lidem řešit mnohé chronické problémy a civilizační nemoci (chiphealth.com). Obezita mizí, diabetes se léčí, cévy se čistí, pleť se uzdravuje, schopnost krve ničit rakovinné buňky se násobí…

Tato zkušenost vedla k přijmutí rostlinné stravy do mého života. Zhubl jsem několik kilo, zlepšila se mi pleň, mám více energie. Nyní tento způsob výživy vyučuji.

Je tento způsob výživy pro každého?

Mnozí říkají, že „každý jsme jiný“ a že bychom měli jíst „všeho s mírou“.

Já říkám, že tělo člověka, stejně tak jako ostatní živočichové na této planetě, má optimální způsob výživy, který mu sedí nejvíce. Pro člověka je to rostlinná strava.

Je to způsob výživy, pomocí kterého se lidé dožívají nejvyšších věků na této planetě. Je to jediný způsob výživy, který má vědecky podloženou schopnost pročistit lidem ucpané cévy (současná příčina úmrtí č. 1). Je to jediný způsob výživy, na kterém mají populace optimální váhu. Má spoustu dalších argumentů, které nasvědčují tomu, že je rostlinná strava nejzdravější výživou pro člověka pro dnešní dobu. Přijďte si je vyslechnout na tuto přednášku a nechte se inspirovat ke zdravějšímu životu.

Moje projekty:

https://zacitzivot.cz

https://crsklub.cz

Komunikace tancem a hlasem - Silvie Kappelová

Tanec, zpěv a hra na různé etnické nástroje mě provází celým životem. Už jako malé dítě jsem milovala hlasité zpívání v koupelně a využívala jsem různé taneční kreace např. při učení. Ale nemyslím naučené taneční prvky. Myslím tanec, který je projevem našeho nitra. Tanec, který za nás mluví. Společně necháme naše duše promluvit skrze pohyb, ale něco se i naučíme. Důležité je pracovat s tělem vědomě a procítit ho. Propojit hlas s pohybem. Cítit rytmus života. Vše totiž se vším souvisí. Dechová cvičení, pánevní dno, izolované pohyby, gymnastické cviky, trochu latinsko-amerického tance, triballu nebo jen plynutí …. Přijďte si vyzkoušet, co s Vámi ladí a co ne. Pojďme se objevovat. 

 

Aby záda nebolela - fyziojoga - Adéla Kašparová - cvičení

I vám vysvětlím proč je pro držení těla důležité správné nastavení a fungování nohy nebo proč v celém systému držení těla hraje poměrně zásadní roli dech. Naučím vás cviky, které mohou alespoň částečně vyřešit některé z obtíží způsobené sedavým zaměstnáním, neideálními pohybovými stereotypy nebo chronickým přetěžováním určitých partií. Pochopíte příčiny bolestí zad nebo třeba kýčelních kloubů. Protáhnete se, nadechnete se, načerpáte energii, odpočinete si.

Jmenuji se Adéla Kašparová. Pracuji jako fyzioterapeut a lektor jogy. V ordinaci jsem fyzioterapeutem, který využívá jogu jako pracovní nástroj, na podložce jsem jogín se znalostmi anatomie, kinesiologie a biomechaniky. Joga mi dala klidnou mysl, uvědomění si dechu, ásány ..., fyzioterapie pak například znalost významu bránice, hlubokého stabilizačního systému a skutečnosti, že v těle všechno souvisí se vším. Teprve léta praxe v obou oborech mi umožnila uvědomit si jak perfektně jedno druhé doplňuje. Spoustu toho co znám pak předávám klientům v ordinaci i na podložce.

Může být domácnost bez odpadů?  - Bc .Renata Čechová  - workshop

Žijeme v době plastové. Společně se zamyslíme jak snížit odpad v naší domácnosti, být šťastnější, ohleduplnější a zdravější.

Má smysl o tom nejen mluvit, ale i žít. 

Můj profesní život plyne hlavně mezi dětmi a před 16ti lety jsem se rozhodla, zalévat kapkami vzdělávání půdu udržitelného rozvoje. Dříve se tomu říkalo ekologická výchova, nyní environmentální, ale nejde o nic většího než posilovat a povzbuzovat vztahy mezi lidmi a přírodou, taky mezi lidmi a lidmi a taky mezi lidmi a společností. Probouzet zvědavost, proč to či ono žije a kde, proč to či ono máme chtít, či nechat žít a zda není lepší být než mít. Zjistila jsem, že to není nic těžkého, jen se vždy zastavit a rozmyslet, zda to je důležité pro mě, pro mé blízké a potřebuji to vůbec? Není někdo, kdo by se toho či onoho rád zbavil a já to můžu získat od něj? Téma udržitelnosti spotřebních věcí vůbec není populární,  neboť se tím nepodporuje ekonomický růst a tím nemohou růst platy, dávky, příspěvky, dotace….ale roste hromada věcí na skládkách, které za čas budou uzavřeny, a vše se bude pálit v lepším případě recyklovat.

V dílně se můžeme bavit, diskutovat, hádat se a hledat řešení, jak svým malým krokem pomůžeme naší planetě, naší zemi, našemu místu od nepotřebných věcí. A třeba budeme zdravější a spokojenější. 

Port De Bras - Ing. Olga Kraft - tanec


 

Fit Drums - Ing. Šárka Radičová - cvičení

 
        
 
 

 

Doteky včel - zdraví z úlu - Mgr. David Másilka Ph.D. - přednáška

Symbolicky nadzvednete víko úlu a nahlédnete do včelího světa. Dovíte se základní věci ze života včel, uvidíte, z jakých částí se skládá úl a jak včely mohou působit na lidské zdraví. David se pokusí situačně přizpůsobit své vyprávění Vašim otázkám tak, aby si ze včelího světa každý odnesl odpověď na svoji otázku.

Zjistíte, jak souvisí včelí vývoj s cyklem slunce, kolikrát za život můžete potkat včelí královnu mimo úl, proč Vás trubec nepíchne, jakým způsobem vzniká med a k čemu je člověku dobrý, co je to propolis a jak si z něj připravit tinkturu či mastičku, jak vzniká včelí vosk a jak jej použít pro naše zdraví. Mimo to uslyšíte, že za včelami se dá chodit i kvůli speciálnímu úlovému vzduchu či vibracím s léčivými účinky, se kterými se pracuje v apiterapii – léčení člověka za pomoci včel a jejich produktů.

Přednáškou Vás provede David Másilka, nezávislý osobní a firemní konzultant a kouč, který se mimo práci v oblasti výzkumu trhu a marketingu věnuje včelaření ve Velkých Losinách. Tam zájemce provází zážitkovým programem „O včelách se včelami“ a provozuje úlovou adopci pro vědomé donátory.

11.00 - 12.30

Léčivé zpívání - Tomáš a Katka Pokorní - workshop

Kruh hlasů - mantry a silové písně různých kultur s hudebním doprovodem - hlasové techniky - společné bubnování na šamanské bubny.

Jsme manželé na MuzikoCestě..., pravidelně organizujeme Léčivé zpívání, provázíme rituály a realizujeme prožitkově-naučné programy v MŠ a ZŠ.

 

 

Prožít mandalu všemi smysly - Zuzana Krulová - kreativní workshop

Mandala jako prostředek poznání stavu naší duše. Intuitivně si vyberete mandalu, která vás v tuto chvíli nejvíce vystihuje. Procítíte její tvar. Naladíte se na jednotlivé barvy a vyberete ty, které vás na první pohled zaujmou a přitáhnou svým vyzařováním.

 Barvy mají určitou symboliku a dozvíte se, proč jste si právě vytáhli tu konkrétní barvu a jakou myšlenku vám chce předat.  Ukáže vám, co byste mohli ve svém životě změnit nebo udělat jinak, aby vám bylo lépe a cítili jste se plní energie a života.

Takto si vytvoříte osobní mandalu, která bude symbolem ochrany a energeticky vás posílí v životní etapě, ve které se právě nacházíte.  Jako bonus si budete moct mandalu dozdobit tekutými perlami.

 

Transformační a léčebná metoda Cesta - Ing. Erika Žídková - přednáška

Prednáška je zameraná na základný popis  transformačnej a liečebnej metódy Cesta podľa autorky Brandon Bays a jej využitie pri riešení životných problémov a liečení ochorení, ktoré sú, ako autorka sama hovorí , iba jedným z varovných signálov, alebo dôsledkom toho, že náš život sa neuberá správnym smerom. Cesta v tomto pojatí je teda cestou k nášmu vnútornému potenciálu, ku skrytým silám v každom z nás. Tento náš vnútorný potenciál dokáže rozprúdiť samo liečiace schopnosti ľudského tela a metóda Cesta sa zameriava na uvoľnenie emocionálnych a mentálnych energií, ktoré nás veľmi často dlho blokujú a spôsobujú nerovnováhu v organizme. V prednáške sa poslucháči dozvedia o dôležitosti vnímania svojho prepojenia v oblasti tela, ducha, mysle a emócií a zoznámia sa s malou ochutnávkou vo forme meditácie, zamerané na očistu vlastných blokov a celkovú harmonizáciu vnútorných energií.

Volám sa  Erika Židková a som akreditovanou terapeutkou transformačnej a liečebnej metódy Cesta. Pochádzam z východného Slovenska a do Olomouca som sa prisťahovala so svojou rodinkou v roku 1991, kvôli lepším pracovným príležitostiam. Po materských dovolenkách som začala pracovať ako stredoškolská učiteľka ekonomických a odborných predmetov a zároveň si dopĺňať svoje doterajšie odborné vzdelanie z oblasti dopravného inžinierstva o pedagogiku a psychológiu, v rámci ďalšieho vzdelávania pedagógov. Postupne som sa dostávala i k sebe rozvojovým seminárom a rôznym knihám o výchove,  o komunikácii a vzťahoch v školách i v rodinách, o práci s deťmi i mladými na prahu dospelosti, ktoré sa na knižných pultoch začali  po revolúcii objavovať.  Absolvovala som množstvo rôznych sebe skúsenostných výcvikov, odborných vzdelávacích programov, zaujímali ma harmonizačné liečebné metódy na úrovni ducha, tela i mysle. Prečítala som hromadu vzácnych kníh od  svetových autorov sebe poznávacej a alternatívnej liečebnej literatúry, sledovala som svetový odborný výskum v týchto oblastiach. Po 20 rokoch usilovnej prípravy, týchto postupných krokov, ktoré ma stále viac a viac o niečo nového naplnili, som sa dostala k tomu, čo ma pohltilo úplne celú. Bolo to moje prvé stretnutie s Brandon Bays na jej základnom trojdňovom seminári s názvom Intenzívna cesta v Bratislave, ktorý viedla práve táto výnimočná žena v roku 2013. Áno, presne tak, ako sa vraví: Keď je žiak pripravený, učiteľ sa objaví. Od tejto doby sa Ceste venujem intenzívne, absolvovala som celý výcvikový terapeutický program vedený autorkou tejto metódy Brandon a jej manželom Kevinom a svoje terapeutické skúsenosti a poznatky s radosťou podávam ďalej a obohacujem tak životy všetkým, ktorých Cesta osloví. 

www.cestanejhlubsipravdy.cz
 

 

Smích, jak ho neznáte - Jóga smíchu  - Lucie Culík Bezděková Lauermanová - cvičení

Relaxace a wellness jinak, smích celým tělem i duší. Vyzkoušíte si jógu smíchu (Hasja jógu) - koncept stavící na myšlen­ce, že se každý člověk může smát bez důvodu. Základem je kombinace smíchu a Pranayamy = jógového dýchání. Smích se při józe smíchu vyvolává pomocí speciál­ních cvičení, která jsou založena na skupinové dynamice, očním kontaktu a dětské hravosti. Během hodiny si naplno užijete všechny pozitivní účinky, které má smích na tělo a duši - však už naše babičky říkaly, že smích léčí :o)

"Proboha, smějte se častěji. Je to jediný spolehlivý lék na všechny nemoci" Nikolaj Vasiljevič Gogol 

sdělení účastníků: 

Ať se okolo nás, či v nás, děje cokoli, vždycky nám zůstává smích, který umí rozzářit nejen nás, ale i lidi okolo nás. Sloveso "smát se" vychází ze "smayti" (sánskrt), což znamená "kvést". Smíchem tak můžeme nechat znovu rozkvést nás i naše okolí. Jednou z možností je právě jóga smíchu - smích ve své čistotě a přirozenosti.

LEKTORKA: Lucka „Culík“ Bezděková Lauermanová

Smícholožka.

Jedna ze dvou učitelů jógy smíchu v ČR s více než osmiletou praxí.

Členka mezinárodní sítě učitelů jógy smíchu Laughter Yoga International.

Absolventka kurzu se zakladatelem jógy smíchu Dr. Madanem Katariou (Bangalore, Indie).

Studentka doktorského studia - disertace: Jóga smíchu jako volnočasová aktivita seniorů.

informace:

www stránky: https://www.culik.cz/

fc - https://www.facebook.com/culik.jogasmichu

 

Mohendžorádo tantra jóga pro ženy - Andrea Heckelová - cvičení

Mohendžodáro je tantrická jóga pro ženy, ve které se skrze asány a meditační techniky navrací žena ke své přirozenosti. Je provázeno laskavostí, meditací, malbou, tancem, zpěvem, přítomností...Jmenuji se Andrea Heckelová (Jeseník). Jsem akreditovaná profi lektorka tantra jógy pro ženy. Vedu Osho meditace, kurzy mohendžodára a další tantrické techniky. Pracuji, jako terapeut a jsem příznivcem holistického přístupu a alternativní medicíny. 

A moc se těším na všechny, kteří chtějí žít a ne jen přežívat❤️

 www.heckelova.cz

 

Kouzlo Bachových kapek - Mgr. Markéta Minářová - workshop

Jmenuji se Markéta Minářová. Pracuji v malé lékárně v Novém Malíně. Setkávám se s lidmi, kteří chtějí nebo potřebují akutně léky, ale i s lidmi, kteří hledají jiné přístupy, než jsou chemická léčiva. Snažím se jim zprostředkovat náhled na jejich stav. Velkým pomocníkem jsou mi homeopatika, Bachovy esence, Schusslerovy minerály, čínské byliny nebo přírodní výtažky. Nestačí pouze posilovat tělo, ale především změnit přístup k životu. Každá nemoc je zpráva našeho těla, jakýsi poplach, volání o pomoc. Aby se člověk naladil sám na sebe a začal vnímat poselství svých nemocí, potřebuje bezpečný prostor a klid. A proto se snažím, aby lidé u mě v lékárně našli pocit bezpečí a důvěry. 

Co to jsou Bachovy esence? Je to 38 květových koncentrátů, které na jemné rovině odstraňují duševní napětí, čímž vnáší do našich životů harmonii a vyrovnanost. Pracují s negativními emocemi a přeměňují je na pozitivní postoje. Pomáhají uvolnit zablokovanou životní energii a uvádějí ji opět do pohybu. Tyto esence objevil začátkem 20. století skotský lékař Edward Bach. Dr. Bach poznával souvislosti mezi náladou člověka a jeho nemocí, mezi disharmonií v duši a jejím projevem na těle v podobě nemoci. Pozorování lidí, jejich projevů a chování, ho vedlo k tomu, že hledal rostliny, které by svými energetickými vibracemi odpovídaly lidským náladám a reakcím a působením své energie byly schopné tyto nálady a stavy korigovat. V rostlinách viděl sílu, kterou příroda poskytuje lidem, aby žili v harmonii se svým já a tím pádem i se svým okolím. Stav mysli je vodítkem pro výběr jedné či více z esencí. Bachovy kapky dokážou po určité době užíváni změnit úhel pohledu člověka a díky tomu se na nemoc podívat z jiné strany

 

14.00 - 15.30

Pojďme si zahrát - netradiční nástroje boomwhacker's a umění naslouchat si - Mgr. Petr Lukáš - workshop

Účastníci workshopu se seznámí s melodickým bicím nástrojem boomwhacker´s (jde o různě dlouhé plastové trubky), vyzkouší si základní techniky hry na uvedený nástroj a zejména si při praktických činnostech a hrách ověří jejich potenciál. Zábavnou formou lze velmi výrazně podporovat schopnost lidí naslouchat si, spolupracovat ve skupině a rozvíjet rytmické cítění. 
Workshopem Vás provede ředitel ZŠ Loučná nad Desnou a úžasný sbormistr pěveckých sborů Klubíčko, Loučňáček a Taptýda. Mgr. Petr Lukáš se řídí hesly: 
Prohrávat se ctí a vítězit s pokorou.

Otvírat dětem dveře, vstoupit už musí samy.
Je potřeba dát lidem příležitost, aby si mohli vážit sami sebe.

            
 
 

 

Meditace s hlínou - Lenka Hrdinová - tvoření

Jak si zařídit prostor, aby nás podporoval - Feng Shui - Ing. Libouše Novotná - přednáška

 Je to několik tisíc let staré čínské umění, jehož cílem je vytvořit harmonické prostředí, šťastný domov i život. Výhodou je, že cílenými změnami ve svém okolí můžeme vlastními silami změnit k lepšímu svůj život a Feng Shui nám poradí, jak na to. Základem je, aby se Qi - podpůrná pozitivní energie - dostala do prostoru a mohla zde volně proudit. Umožní žít, pracovat i radovat se naplno. Pomůže nám  v těchto oblastech života. Zdraví, bohatství, hledání životního partnera, partnerských i rodinných vztazích, kariéře, nalezení životního poslání, dosažení úspěchu i moudrosti. Využíváme buď ozdravnou funkci k vyřešení jednotlivých problémů obyvatel nebo preventivní funkci, kdy domov nebo prostor vyčistíme a cíleně dotvoříme pomocí nových barev, předmětů a náprav na podporu lidí, kteří zde bydlí, jejich záměrů a přání.

V přednášce dostanete základní návod, jak najít a podpořit ve svém bytě nebo domě všechny výše uvedené oblasti.

Jmenuji se Libuše Novotná. Feng Shui prostoru mě zajímá už mnoho let. Je to pro mne cenný nástroj, jak pomoci sobě i dalším lidem zlepšit život. V současné době studuji akademii Adam Feng Shui, svoje znalosti uvádím do praxe a jsem šťastná, když do života mého i dalších lidí vstupují malé i větší „zázraky“.

 

Potřeba rituálů v dnešním světě - Ing. Ivica Másilková - workshop

Som spoluorganizátorka Dne zdraví – vědomý život Šumperk 2018. Pracujem ako lektorka manažérských zručností, koučka a konzultantka v personálnej oblasti. V Šumperku a vo Velkých Losinách vediem ženské kruhy a sprevádzam rituálmi v ČR i na Slovensku.

V minulosti bolo prirodzené dávať priechod emóciám a tým sa pripraviť na nové obdobie. Dnes žijeme v hektike a v strese. Rituál je priestor pre ukotvenie sa v TU a TERAZ, naladenie sa na seba samého a na plné zameranie pozornosti na dôležitú udalosť vo svojom živote. Rituál je priestor pre zastavenie sa v rýchlom, uponáhľanom svete. Je to možnosť uzatvoriť kapitolu života a vedome vstúpiť do novej kapitoly. Je to čas pustiť staré, nepotrebné, opustiť staré vzorce, odpustiť a urobiť priestor pre nové, vyjadriť zámer, túžbu, či prianie pre to, čo prichádza.

V rámci diskusie sa s Vami podelím o svoje skúsenosti s rituálom Menarché, predpôrodným rituálom, svadobným rituálom, rozlúčkovým rituálom s bývalým partnerom, rituálom na rozlúčku s nenarodeným dieťatkom, slnovratovými a rituálmi a rituálmi rovnodenností.

Budem hovoriť o význame sĺz, ako očistnom a liečivom mechanizme tela. Dotkneme sa významu už spomínaných rituálov a ďalších ako je popôrodný rituál, rozlúčka so zosnulým, rozlúčka so slobodou, menorečenie – pomenovanie dieťatka, rozvodový rituál či rituál múdrych žien – menopauza.

 

 

Ochutnávka Hormonální jógové terapie pro ženy dle Dinah Rodrigues

 - Mgr. Michaela Švábová - workshop

Provázím ženy na cestě k vlastnímu Já. Inspirací jsou mi zkušenosti, mé vlastní niterné objevování, které mi zprostředkovává nejen jóga. Návrat k sobě jsem započala s mateřstvím, které mi obrátilo život naruby. Z akademického prostředí jsem odešla na „volnou nohu“, a vyslyšela tak své vnitřní volání po naplnění a tvořivosti, po předávání toho, co je můj dar, po společném a vědomém bytí v radosti, které – myslím – má a zná každá z nás. Naše duše volá, ale je přehlušena vnějším. Jóga, Hormonální jógová terapie pro ženy, celostní přístup k životu jsou pro mě cesty, jak se znovu a naplno setkat sama se sebou. Jak zaslechnout ten slabý hlásek z hloubky a vyslyšet jej. Jak nabýt zdravou důvěru v sebe jako Ženu a jako Žena žít.Hormonální jógová terapie pro ženy je dnes velmi rozšířená a oblíbená forma dynamické jógy a současně přirozená terapie k odstranění problémů spojených s menopauzou a nízkou či nevyrovnanou hladinou ženských hormonů.

Sestava tvořená 21 cviky znovuaktivuje tvorbu ženských pohlavních hormonů (estrogenů a progesteronu), přináší rychlé výsledky a pomáhá nejen ženám procházejícím obdobím menopauzy či předčasné menopauzy, ale také ženám (dívkám) mladším, které trpí premenstruačním syndromem, bolestivou a nepravidelnou menstruací, ztrátou menstruace po vysazení antikoncepce, polycystickými vaječníky, některými příčinami neplodnosti a dalšími obtížemi.

Přestože v sestavě HJT pro ženy pracujeme s celým tělem (protahujeme a posilujeme jej) primárně se zaměřujeme na aktivaci žláz s vnitřní sekrecí, které ovlivňují produkci ženských pohlavních hormonů, tj. VAJEČNÍKŮ, ŠTÍTNÉ ŽLÁZY a PŘÍŠTÍTNÝCH TĚLÍSEKHYPOFÝZY a také NADLEDVINEK.

Během 90minutové lekce se naučíme dvě základní dechové techniky (pro aktivaci vaječníků tzv. bhastriku K. D. a pro aktivaci štítné žlázy dech udžají), které si následně vyzkoušíme ve vybraných cvicích sestavy. Povíme si také o fungování a provázanosti hormonálního systému ženy a ženské cykličnosti.

Těším se na Vás!   Více informací na www.hormonalni-jogova-terapie-brno.cz/

 

 

AcroYoga - Mgr. Tomáš Wortner - přednáška

AcroYoga od základů: AcroYoga nebo také partnerská jóga je systém propojující flexibilitu a moudrost jógy, hravost a sílu párové akrobacie a uvolnění thajské masáže. Praktika AcroYogi je postavena zejména na posilování důvěry v sebe a partnera, na umění efektivního využití svojí síly, na schopnosti relaxace a především na zábavě!

Předchozí zkušenosti ani partner nejsou potřeba. Budeme pracovat v různých skupinách, takže se budeme vždy střídat (pokud nebudete chtít být s jedním partnerem celou dobu). Hodit se bude přiléhavé oblečení a podložka na jógu či karimatka, cvičí se naboso či v ponožkách. 

Tomáš Wortner: Performer. Herec. Tanečník. Učitel. Jogín. Improvizátor.

Již deset let systematicky praktikuji jógu, která přinesla do mého života disciplínu, meditaci a především každodenní rituál, kde se mohu potkat sám se sebou a zaměřit se na to, co je mi potřebné.

Mojí vášní je pohyb, především yoga, AcroYoga, tanec, pohybové divadlo, partnerská akrobacie, kontaktní improvizace. Mojí misí je podporovat lidi na jejich cestě a být jim inspirací v nacházení a plnění si opravdových snů.

Jako lektor jsem vedl v Čechách i zahraničí desítky pohybových, divadelních a improvizačních workshopů pro veřejnost, pro amatérské i profesionální herce, pro divadelní skupiny, pro začínající i zkušené improvizátory, pro jogíny a acrojogíny, a také pro děti a mládež.

www.youtube.com/watch?v=oa-4ND5BZ20 

facebook.com/tomas.wortner

 

Zlaté pánevní dno - Lucie Pösl - workshop

Jsem žena, kterou baví život, možnosti a krásy, které nabízí. Jsem žena, pro kterou první impulse k seberozvoji bylo narození prvního syna a nesoulad v manželském životě, kdy jsem začala hledat způsoby, jak život žit naplněně, spokojeně a jak si ho lze život užít bez bolestí, které se v mém životě stale opakovaly . Po letech práce sama na sobě a zpracovávání vlastních strachů, bolestí, křiv a svých postojů a nučených vzorců chování, jsem nalezla Metodu 3 x 3, které se velmi ráda věnuji a lekotruji, která mě samotné pomohla najít své ženské kořeny, uvést své pánevní dno příjemné kondice a najít to své autentické JÁ. Dalším nástroje, který ráda užívám jsou Access bars, které rozšiřují vědomí klientů a pomohá jim zpracovat blokace na úrovni psychické, fyzické I emoční a tedy zlepšuje kvalitu jejich života. A v neposlední řadě se věnuji průvodcování na cestě vlastního seberozvoje, kdy využívám nástrojů, které jsem sama na sobě okusila a vím, že pohámají k zvědomění svých postojů a nevhodných vzorců chování, které člověka brzdí ve vlastním rozletu. Má práce je pro mě radostí a zábavou, Jmenuji se Lucie a toto jméno mi zřejmě nebylo dáno náhodou, jelikož právě jméno Lucie znamená ta, která přináší světo.. a právě rozzáření klientů je to, co mne na mé práci velmi naplňuje.

16.00 - 17.30

Vědomým se stát, vědomým zůstat

Hudební meditační satsang na vlně IN@OUT BODY

Mgr. Michaela Meera


Po 7 letech byla Michaela Meera vrácena k projektu IN@OUT BODY, který ve své době otevřel novou cestu pohybu & meditace.
Nyní…NOVĚ a právě na našem festivalu, se můžeme těšit na satsang, který ZA-zní hudbou. Kontemplace v pohybu, tanci a vědomého slova zastavuje mysl…dostavuje se stav štěstí, celé tělo je očištěné, zharmonizované a oživené pránou (životadárná energie). Vždyť, každý máme své karmické hospodářství na nějaký čas, než odvane ho Lásky Jas. Tak pojďme tu svou karmičku radostně vyprázdnit:-) právě při této příležitosti.

Zváni jsou ženy i muži všech věkových generací. S sebou pohodlné oblečení pro pohyb

 

Kresba - cesta k sobě -  Jana Kučová - tvoření

Kresba je jednou z možností, jak se ponořit do sebe, zklidnit svou mysl a uvonit napětí, meditovat. Můžeme také získat odpovědi, které nám naše nitro posílá skrze obrazy, které z kresby můžeme číst. 

Workshop je určen všem, kteří hledají způsoby, jak se přiblížit k sobě, jak relaxovat. Není potřeba žádné zkušenosti, jelikož nejde o výsledek, nemusí vzniknout " krásný obrázek", jde pouze o kreslení samotné.

 

 

Vědomé umírání - hospice Strom života, Andrea Radomská - přednáška

Strachu ze smrti jsme se pokusem vytěsnit smrt a umírání na okraj našich životů určitě nezbavili. Zdá se mi, že právě naopak.

Pojďme se společně zamyslet nad tím, co ještě můžeme udělat, než přijde naše poslední chvíle, udělejme si „ pořádek v šuplících vlastního života „ a přemýšlejme, že máme šanci žít vědomě a s láskou.

Na příbězích doprovázení několika umírajících se můžeme snažit pochopit, že setkání se smrtí a umíráním může být osvobozující. Neboť právě v situaci, když nám smrt říká „jsem blízko, jsem tady“, můžeme v tomto jejím hlase zaslechnout, jak nám totéž a mocněji říká ten, který nás má rád.

Andrea  Radomská pracuje jako terapeut, poradce pro pozůstalé a pastorační pracovník v Mobilním hospici Strom života v Novém Jičíně, kde se mimo jiné intenzivně věnuje doprovázení umírajících a práci s pozůstalými dětmi, dospělými a perinatální hospicové péči Pravidelně přednáší na odborných konferencích a seminářích, předává zkušenosti a lektoruje v řadě zdravotních a sociálních zařízeních. Absolvovala odborné stáže v hospicových a sociálních zařízeních v Rakousku a Austrálii. Snaží se napomoci odtabuizování smrti a umírání  mezi odbornou i laickou veřejností a je aktivní propagátorkou hospicové a paliativné péče.

„ To jediné co zůstává, když odcházíte je to, co jste někomu dobrého udělali a dali … „

www.stromzivota.cz

 

Jak se stát opravdovým mužem - Petr Suchý - workshop

Jak se pozná správný chlap?


Rozhodný, silný, milující, odvážný, stabilní, moudrý, houževnatý, nezlomný a s jasnou vizí. Ovšem ne každému se to podaří, mnoho mužů uvízne ve stanici Nice Guy – Hodný kluk.


Podíváme se na to, proč a jak se malý kluk stane hodným klukem a proč se takto chová i v dospělosti a nemůže se tak stát správným chlapem.


Vyzkoušíme si různé techniky, které mohou posílit přechod z hodného kluka v muže.


Petr Suchý - lektor a kouč

Narodil jsem se a mládí jsem prožil v Šumperku. Dlouho jsem působil v bance jako projektový manažer. Poté co jsem prošel zlomovými životními lekcemi jsem pochopil, že to není cesta pro mne. Nyní žiju šťastný život, plný možností, život, který mi přináší poučení, radost a naplnění. To, co jsem pochopil, chci předávat dále a inspirovat tak ostatní k životu naplněného smyslem, radostí a zdravím.

 

 

Automasáž chodidla - Matúš Svinčák - workshop

        

 

Rytmy roku dle waldorfské pedagogiky - Lenka Krahulcová - přednáška

 

18.00 - 19.30

SPOLEČNÝ ZÁVĚREČNÝ HUDEBNÍ WORKSHOP

VE VELKÉM SÁLE POD VEDENÍM Mgr. Petra Lukáše
 
V 7 místnostech, 4 bloky (9.00 - 10.30, 11.00 - 12.30, 14.00 - 15.30, 16.00 - 17.30)  a společný happening ve velkém sále.
 
Vstupné v předprodeji 500 Kč na celý den, 150 Kč jednotlivé workshopy.
Na místě 600 Kč a 180 Kč.