Tomáš Zdražil

Nomád, cestovatel

Motto: "Cestování a vzdělání přináší celoživotní úroky."

Minimalismus na (životních) cestách

Tak trošku jiné sdílení – jak získat více tím, že sdílím a dělím se aneb o čem je sdílená ekonomika a nejen to :-).

V první části přednášky rozvede Tomáš jak vnímá minimalismus ve všech oblastech svého života. Sám cestuje převážně jen s batohem, zbytek si půjčí nebo je na internetu. Určitě načne sdílenou ekonomiku, pod kterou spadají projekty, aplikace, které ušetří peníze a kupování nepotřebných věcí.

V druhé části poví, jak při cestování ušetřit půlku nákladů, bartrovat nebo jak neplatil třeba 76 dní za ubytování při cestě do Maroka (a to spal i v luxusních vilách). Co si balí do batohu s sebou na cesty a jak zvládá pohodlně cestovat a žít i s málo věcmi.

Více o Tomášovi

Tomáš strávil 43 měsíců ve 42 zemích. Odjakživa ho bavilo organizovat eventy, propojovat lidi a tvořit. Po roce ve Skotsku studoval a žil v Olomouci. Jedna z konferencí, která chytla v roce 2014 větší rozměr, je Cashflow Summer. Postupně ho sdílená ekonomika a digitální nomádství tak pohltily, že prodal svůj byt a tráví již pátou zimu za hranicemi. S přítelkyní miluje svobodu cestování na motorce, proto se vydali jedno léto na motorce do Maroka. Rád tvoří neziskové projekty, experimentuje, bartruje a žije vědomě offline. Tomáše rozhodně stojí za to poznat osobně.

Zavřít menu